فولاد برای محیطی بهتر

فولاد برای محیط بهتر

تولید فولاد باعث ایجاد مقدار عظیمی از گازهای گلخانه ای می شود. که گرما را به جو وارد کرده و از خروج آن جلوگیری می کنند. با این حال، یک روش جدید تولید فولاد که MIT اختراع کرده است. انقلابی در ساخت فولاد ایجاد شود و درنهایت یک جایگزین ارزان تر و قوی تر و فولاد برای محیط بهتر تولید کند.

قیمت پروفیل

آمار تولید جهانی فولاد

تولید جهانی فولاد سالانه در حدود 1.5 میلیارد تن است. اطلاعات مربوط به صنعت می گوید، هر تن تولید شده تقریباً دو تن دی اکسید کربن تولید می کند. این مقدار 5 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای زمین است.

فرایند الکترولیز اکسید مذاب

فرایندی که وی اختراع کرده بود، به نام الکترولیز اکسید مذاب، می تواند از اکسید آهن موجود در خاک جمع شده از ماه برای تولید اکسیژن فراوان استفاده کند.

‘در این روش از آند ایریدیوم استفاده شده است. از آنجا که ایریدیم گران است و منابع آن محدود است، این یک روش مناسب برای تولید فولاد فله بر روی زمین نیست. یافتن یک گزینه آسان نبود، اکسید آهن مذاب، در حدود 1600 درجه سانتیگراد، “یک محیط واقعا چالش برانگیز است.” “این مذاب بسیار تهاجمی است. اکسیژن سریع به فلز حمله می کند. ”

در جواب آلیاژی وارد شد. به طور طبیعی در سطح خود یک لایه نازک از اکسید فلزی تشکیل می دهد که به اندازه کافی ضخیم است. درنتیجه از حمله بیشتر توسط اکسیژن جلوگیری میکند، اما به اندازه کافی نازک است تا جریان الکتریکی آزادانه از آن عبور کند.

قیمت آهن آلات

مزایای این فرایند

این فرآیند نه تنها انتشار به اکسیژن را محدود می کند، بلکه آن را به گزینه ای عملی برای کارخانه های مقیاس کوچک که در مقادیر متوسط فولاد تولید می کنند، تبدیل می کند.

كارخانه های متداول فولاد تنها درصورتی سودآور هستند كه بتوانند میلیون ها تن فولاد در سال تولید كنند. اما این فرآیند جدید می تواند برای تولید چند صد هزار تن در سال مفید باشد.

این فرآیند دارای کیفیت فوق العاده خالص فلز است. همچنین می تواند برای تولید بدون کربن چندین فلز و آلیاژ دیگر که شامل نیکل، تیتانیوم و فرومنگنز است، سازگار شود.

اطلاعاتی درباره این فناوری

این فناوری با آزمایش فقط در سطوح آزمایشگاهی هنوز در مرحله نوپایی است. در همین حال، شرکتی را برای تولید نمونه اولیه گیاهان ایجاد شده است. می تواند به بهترین وجه در مراکز تجاری مورد استفاده قرار گیرد. زمان تخمین زده شده 3 سال برای طراحی و آزمایش چنین فناوری پیشرفته می باشد.

آیا تولید فولاد می تواند به محیط زیست را آسیب نرساند؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا