صبا فولاد زاگرس

شرکت صبا فولاد زاگرس

کارخانه صبا فولاد زاگرس چهار محال بختیاری در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرستان بروجن افتتاح شد. این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۹۴۵ میلیارد ریال و ۱۴ میلیون یورو ارزی تکمیل و آماده بهره‌برداری شده‌است.

قیمت تیرآهن

این شرکت با احداث مجتمع صنعتی در دو فاز تولید مقاطع فولادی و فولاد سازی گام بزرگی در راستای افزایش تولیدات داخلی در شهرک صنعتی سفید دشت، ایفا می نماید.

از لحاظ موقعیت جغرافیایی این کارخانه و هزینه حمل و نقل برای مصرف کنندگانی که در استان های مرکزی و غرب ایران ساکن هستند مناسب و به صرفه است.

شعار این مجموعه ” هدف، بهترین کیفیت است” می باشد.

اعضای هیات مدیره شرکت

سعيد رؤفی، رئیس هیئت مدیره و علی محمد زمانی استکی، مدیر عامل و نایب رئیس هیئت مدیره هستند. مدیر فروش و عضو هیئت مدیره آقای میلاد طاهری زاده می باشند.

قیمت آهن آلات

محصولات شرکت صبا فولاد زاگرس

مراحل تولید میلگرد :

ابتدا شمش به عنوان ماده اولیه به اندازه مناسب بریده میشود. سپس به میز شارژ منتقل سپس  به داخل کوره پیش گرمکن فرستاده می شوند. پس از گرم شدن از کوره خارج و به میز غلتانی برای آماده سازی نورد فرستاده می شوند. نورد سه مرحله دارد و پس از طی این مراحل به طول مورد نظر بریده شده و به بستر خنک کننده هدایت می شوند. سپس پس از قیچی شدن محصول جمع اوری و بسته بندی میشود.

محصولات این شرکت شامل میلگردهای توليدی شرکت، بصورت آجدار (دوكي- یکنواخت) می باشد. این میلگردها در دو گروه میلگرد های اج 400 و اج 500 به بازارعرضه مي گردند. صبا فولاد، انواع میلگرد آجدار را از سایز 8 تا 32 با استاندارد ملی ۳۱۳۲ و  همچنین در طول های 6 و 12 متری تولید و روانه بازار فولاد و آهن ایران می کند. محصولات این شرکت  در رده با کیفیت ترین میلگردهای موجود در بازار قرار دارد.

علامت شناسایی میلگردهای صبا فولاد زاگرس از دو طریق برگه متصل به میلگردها که معرفی مشخصات کارخانه است شناخته میشود. این علامت از طریق علامت حک شده (SFZ) روی خود میلگردها می باشد.

کیفیت میلگرد زاگرس:

در حال حاضر این مجموعه دارای با کیفیت ترین تولیدات فولادی می باشند. درواقع از جایگاه بالایی در بین فولاد سازان ایران برخودار بوده است. دارای گواهینامه استاندارد ملی 3132 برای تولید میلگرد آجدار از سازمان ملی استاندارد ایران نیز میباشد.

استفاده از شمش های فولادی مرغوب، تولید توسط ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و کنترل کیفیت دقیق به صورتی که در ابتدا کیفیت مواد اولیه بررسی و خریداری می شوند. سپس کیفیت محصول در سه مرحله بستر خنک کننده، قیچی سرد بر و بسته بندی کنترل می شوند. درنتیجه سبب شده است محصولات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

در خط تولید کوره گرم فشاری، به همراه ۱۸ قفسه نوردی، بستر خنک کننده، سیستم ترمیکس و سیستم بسته بندی اتوماتیک وجود دارد.

تمامی محصولات این مجموعه و همینطور میلگرد های این شرکت در آزمایشگاه های کنترل کیفیت تحت آزمایش های خمش و کشش نیز قرار می گیرند.

در فاز دوم این کارخانه سعی دارند تا یک مجموعه تولید شمش آهن راه اندازی کنند و مجوز ها و کار های مقدماتی آن انجام شده و با همکاری بانک صنعت و معدن احداث شده و در مراحل خرید ماشن آلات و تجهیزات خط تولید می باشند.

استراتژی اصلی در انتخاب ماشین آلات و تجهیزات

استراتژی اصلی در انتخاب ماشین آلات و تجهیزات، دستیابی به راندمان و کیفیت مناسب، مصرف بهینه و مسائل زیست محیطی می باشد. که این امر با استفاده از دانش فنی روز، مشاوران و پرسنل کارآموزیده و مجرب دست یافتنی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا