خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Duplicate entry '69bbed77e45b5fb68592a60119684ebd' for key 'wp_dolly_plugin_table.hash']
INSERT INTO wp_dolly_plugin_table (hash, url, time) VALUES('69bbed77e45b5fb68592a60119684ebd', 'https://blog.samaneahan.com/iron-producer/navard-yavaran/', NOW())

کارخانه نورد یاوران زنجان

کارخانه نورد یاوران زنجان

کارخانه نورد یاوران زنجان در سال 1384 در غرب ایران تاسیس شد. این کارخانه با مدیریت سرکار خانم نسترن زارعی می باشد. یکی از اهدف آن تولید کالای مرغوب ایرانی است. این مجتمع با مجوز بهره برداری به شماره 19683 و احداث خط تولید قطعات فولادی  شروع به کار کردند.

قیمت نبشی

کارخانه نورد یاوران زنجان اولین واحد احداث شده با سرمایه گذاری خارجی در این استان می باشد. سرمایه گذاران این طرح چند ایرانی مقیم کشور ترکیه هستند. این واحد صنعتی در کمتر از مدت شش ماه احداث وبه مرحله بهره برداری رسید. برای اجرای این طرح بالغ بر 14 میلیارد ریال هزینه شده است. همچنین معادل شش میلیارد ریال سرمایه گذاری ارزی انجام شده است.

در مرداد ماه سال گذشته سرتیپ امیر حاتمی از این واحد صنعتی بازدید کرد. ایشان اذعان داشتند این شرکت ظرفیت تولید سالیانه 200 هزار تن فولاد آلیاژی، 51 هزار تن شمش و 350 هزار تن نبشی را دارد. همچنین این کارخانه درایجاد موقعیت شغلی در منطقه کمک شایانی می کند. به صورتی که این شرکت توانایی ایجاد اشتغال برای بیش از 1200 نفر در منطقه را دارد.

این واحد تولیدی صنعتی با بهره گیری از نیروهای متخصص و داشتن تجهیزات مدرن توانسته تولید خوبی داشته باشند. از این رو سالانه 77400 تن نبشی فولادی و 10000 تن شمش فولاد سنگین آلیاژی تولید می کند.

نورد سرد و گرم

در نورد داغ (Hot rolling) مانند سایر فرایندهای کار داغ دیگر، برای موفقیت نیاز به کنترل دمای مناسب دارد. ماده اولیه باید حرارت داده شود تا به یک دمای یکنواخت برسد. اگر این توزیع دما در طول قطعه یکنواخت نباشد، نورد قطعه یکنواخت نخواهد بود. شما فرض کنید قطعه ای قرار است جهت نورد، گرم شود. اگر زمان نگهداری در کوره ناکافی باشد، به جای حرکت و تغییر شکل قسمت‌های داخلی، سطح خارجی گرم تر تغییر شکل خواهد داد. برعکس، اگر قطعه ای که به صورت یکنواخت گرم شود، در بیرون از کوره یا پس از عملیات‌های دیگر خنک شود. سطوح خارجی خنک تر در مقابل تغییر شکل مقاومت کرده و باعث ایجاد عیوبی از قبیل ترک خوردگی یا پاره شدگی قطعه می‌شوند.

قیمت آهن آلات

 

فرایندهای نورد گرم معمولاً زمانی که دمای آن به ۵۰ تا ۱۰۰ درجه سلسیوس بالاتر از دمای تبلور مجدد افت کند، پایان داده می‌شوند. چنین دمای پرداختی تولید یک اندازه دانه ریز را تضمین کرده است. این کاراز احتمال سخت شدن کرنشی ناخواسته جلوگیری می‌کند.

از نورد سرد برای تولید ورق، تسمه، میله و میلگرد با سطوح فوق‌العاده صاف و ابعاد دقیق استفاده می شود. ورق و تسمه‌های نورد سرد شده را می‌توان در شرایط مختلفی تولید کرد. از جمله نورد پوسته، ربع-سخت، نیمه-سخت و تمام سخت می باشد. در نورد پوسته، فلز نورد شده فقط به میزان ٫۵ تا ۱ درصد فشرده می‌شود. تا فقط یک سطح صاف و ضخامتی یکنواخت ایجاد شود. همچنین این کار باعث از بین رفتن یا کاهش پدیده نقطه تسلیم (yield-point phenomenon) می‌شود. این ماده برای کار در حالت سرد که در آن به شکل‌پذیری خوبی نیاز است. برای این کار بسیار مناسب است.

ورق و نوار ربع سخت، نیمه سخت و کاملاً سخت مقادیر بیشتری (تا ۵۰٪) کاهش ضخامت در حالت سرد را تجربه می‌کنند. نقاط تسلیم آنها بالاترمی رود. خواص آنها جهت دار شده و شکل‌پذیری کاهش می‌یابد.

 بررسی محصولات

نبشی ها که برای اتصال پل به ستون و یا تیرآهن به بیم همچنین در ساخت خرپا مورد استفاده قرار می گیرد. در کارخانه نورد زنجان با استفاده از مواد اولیه مرغوب تولید می شود.

محصولات در این واحد صنعتی به شیوه نورد گرم فولادی ( نورد بیلت هایی از جنس کربن) و به دو صورت پرسی و فابریک تولید می شوند.

ناودانی ها در این کارخانه در دو گرید سبک و سنگین در ابعاد 40*40*4 ، 50*50*5 ، 50*50*4 ، 60*60*6 ، 60*60*5 و در شاخه هایی به طول 6 و 12 متری تولید می شود.

ویژگی سبک یا سنگین بودن محصول از نکاتی است که باید خریداران قبل از خرید به آن دقت داشته باشند. شما ناودانی ها را به صورت دو سطح مقطع قائم بر یکدیگر و به صورت حرف انگلیسی U در بازار می بینید. اما اغلب این محصولات در ایران به صورت سبک تولید می شود. سبک بودن به معنای این که محصول نهایی وزنی کمتر از جدول اشتال ناودانی دارد. البته شاید شما به ندرت در بین تولیدات داخلی ناودانی های سنگین هم دیده باشید.

ناودانی های سنگین وزنی برابر با جدول اشتال ناودانی دارند. تفاوت های ناودانی سبک و سنگین در مواردی از جمله وزن ناودانی، ابعاد، الگوی اشتال، نوع کاربرد و استاندارد رعایت شده در حین ساخت می باشد.

توجه کنید متناسب با محصول مورد استفاده خود اقدام به خرید این بنمایید. محصول نبشی تولید شده در کارخانه نورد زنجان با نام تجاری نبشی یاوران و در ابعاد مختلف در بازار موجود می باشد. اطلاع داشته باشید که هر طول از این مقطع مطابق با استاندارد جهانی یک وزن مشخصی باید داشته باشد.

 مشخصات محصول کارخانه نورد یاوران زنجان

1: نبشی صنایع تولیدی نورد گرم فلز : نبشی 4 ، نبشی 5 ، نبشی 6

2: ناودانی صنایع تولیدی نورد گرم فلز : ناودانی 6

شرکت نورد یاوران زنجان تولید کننده نبشی زنجان و انواع ناودانی یاوران است.

آدرس کارخانه نورد یاوران زنجان

زنجان، شهرک صنعتی زنجان شماره 1، خیابان یاوران محصولات کارخانه نورد

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا