شرکت نورد فولاد کسری اراک

شرکت نورد فولاد کسری 

مجتمع نورد فولاد کسری تولیدکننده انواع ورق های صنعتی و ساختمانی می باشد. این مجتمع با هدف تامین بخشی از نیاز بازار داخلی و با مدیریت کسری غفوری در سال 79 تاسیس شد. مواد اولیه این شرکت برای تولید انواع ورق های فولادی از کارخانجات بزرگی چون فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و خوزستان تامین می شود. در حال حاضر این کارخانه در زمینی به مساحت 20 هزار متر مربع در اراک واقع شده است. در شهرک صنعتی شماره 3 با ظرفیت تولید سالانه 120000 تن ورق گرم با ضخامت های مختلف مشغول فعالیت هستند. این مجتمع در حال حاضر به صورت مستقل و در قالب سهامی خاص مشغول هست.

قیمت قوطی

محصولات تولیدی شرکت فولاد کسری

یکی از بزرگ ترین واحد تولیدی ورق فولادی در استان مرکزی فولاد کسری هست. عمده محصولات تولیدی این شرکت نورد اسلب و تولید ورق گرم است. ظرفیت تولیدی این مجموعه در حال حاضر 90 هزار تن در سال است. بیشتر محصولات تولیدی این شرکت فولادهای ساختمانی بوده است. این محصولات با استاندارد EN10029 تولید و سپس بازرسی می شود. ابعاد محصولات تولیدی 1000*6000 میلی متر و با ضخامت 40-80 میلی متر است.

استانداردهای مورد استفاده این مجموعه 10025-ASTM A36-DIN 17100-EN است. که به دو صورت فولادهای ساختمانی RST37-2 و RST52-2 و فولادهای کربنی CK35 و CK45 می باشد. از ورق های فولادی تولید شده عمدتا در صنایع کشتی سازی و صنایع دریایی، لوله سازی، ساختمان سازی و مخازن تحت فشار استفاده می شود.

مواد اولیه شرکت

اسلب های مورد نیاز برای تولید ورق فولادی از مجتمع فولاد خوزستان و یا کشور روسیه تامین می شود. همان طور که می دانید فولاد خوزستان مهمترین تولید کننده اسلب در کشور می باشد. پس از تهیه مواد اولیه، این مواد تحت نظارت بازرسان کنترل کیفی در این شرکت قرار می گیرد. پس از ورود به شرکت آزمایش های مورد نیاز بر روی آن ها انجام می گیرد. بعد از انجام آزمایشات مورد نظر، این اسلب ها به کوره های پیش گرم منتقل می شود. در دمای 1285 درجه سانتی گراد حرارت داده می شوند. این مجموعه مجهز به 2 دستگاه پوشری ساخت ایران است. این دستگاه ها برای پیش گرم کردن اسلب ها استفاده می شود. در مراحل بعدی مواد اولیه پوسته زدایی می شود. به وسیله نورد به ورق های گرم به ضخامت 40-8 میلی متر تبدیل می شوند.

اسلب نورد

ورق های تولیدی پس از تکمیل مراحل ، به مراحل تکمیلی نورد فرستاده می شوند. این کار جهت کنترل خواص مکانیکی، برشکاری و… انجام می گیرد. ضخامت محصول در خط تولید توسط اشعه گاما صورت می گیرد. اندازه گیری ابعاد و بررسی مشخصات ظاهری محصول بر روی بسترهای خنک کننده انجام می شود. آزمایشات بر روی محصول نهایی در مجتمع فولاد کسری شامل آزمایش کشش، ضربه و سایر آزمایش های لازم صورت می گیرد. این آزمایشات مطابق با استاندارهای بین المللی بوده و در صورت نیاز مشتری، آنالیز شیمیایی نیز بر روی ورق های تولیدی انجام می گیرد. آزمون های مکانیکی شامل آزمایش کشش طبق استاندارد EN10002 و آزمایش ضربه طبق استاندارد EN100045 می باشد. همچنین این مجموعه قادر به انجام انواع آزمایش های غیر مخرب براساس صلاحدید مشتری می باشد. پس از به دست آوردن اطمینان از کیفیت محصولات تولیدی و صدور گواهی نامه کیفیت، به مرحله بسته بندی می رود. در نهایت بدون عملیات حرارتی و با لبه طبیعی تحویل مشتری می دهند.

قیمت آهن آلات

سایر تجهیزات مجتمع فولاد نورد کسری شامل

دستگاه پوسته زدایی

قفسه نورد رفت و برگشتی

بسترهای خنک کننده هوا

دستگاه برش CNC

دستگاه بسته بندی اتوماتیک

آدرس فولاد نورد کسری

اراک، شهرک صنعتی خیرآباد، خیابان صنعتگران شرقی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا