خطای پایگاه‌دادهٔ وردپرس : [Duplicate entry '69bbed77e45b5fb68592a60119684ebd' for key 'wp_dolly_plugin_table.hash']
INSERT INTO wp_dolly_plugin_table (hash, url, time) VALUES('69bbed77e45b5fb68592a60119684ebd', 'https://blog.samaneahan.com/iron-producer/navard-ariyan-foolad/', NOW())

شرکت نورد آریان فولاد

شرکت نورد آریان فولاد

شرکت نورد آریان فولاد در سال ۱۳۸۵و در شهرستان بوئین زهرا شروع به کار کردند. هدف این شرکت تولید انواع مقاطع فولادی اعم از نبشی، ناودانی، تیرآهن، ریل و میلگرد می باشد. در حال حاضر این مجموعه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مقاطع فولادی تمام خصوصی در کشور و خاورمیانه شناخته شده است. این کارخانه در زمینی به مساحت ۲۲۰۰۰۰ متر مربع در کیلومتر ۱۵ جاده بوئین زهرا-اشتهارد و در منتهی الیه جنوب شرقی استان قزوین احداث شده است. نیروهای آن بیش از ۱۰۰۰ نفر می باشد. این مجموعه در یکی از مناطق محروم قرار گرفته است. از طرفی هم  باعث اشتغال افراد زیادی از ساکنین این منطقه شده است. به همین دلیل به یکی از بزرگترین کارآفرینان منطقه تبدیل گشته است.

قیمت میلگرد

تقریبا حدود ۸۰ درصد از کارکنان نورد آریان فولاد از منطقه بوئین زهرا می باشند. از اهداف احداث کارخانه نورد آریان فولاد خودکفایی ملی است. پس از شروع تولید مقاطع فولادی این مجموعه بلافاصله عرضه محصولات خود را در بورس فلزات تهران آغاز کرد. در حال حاضر این شرکت دارای دو سایت جداگانه می باشد. فاصله آنها از یکدیگر حدودا یک کیلومتر می باشد.

یکی از عمده مزایای این شرکت می توان به فاصله اندک آن از بازار مصرف تهران و شمال کشور نام برد. این کار سبب کاهش میزان حمل و نقل و در نتیجه کاهش آلودگی هوا همراه با صرفه جویی در زمان و انرژی می شود.

تجهیزات شرکت

کارخانه نورد آریان فولاد مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا می باشد. این تجهیزات  توسط کارخانه های مانیسمان دماگ آلمان، NNK ژاپن و دانیلی ایتالیا فراهم شده است. این تجهیزات دارای استانداردهای بی همتا در زمینه حفاظت از محیط زیست می باشد.همچنین  صرفه اقتصادی بالایی نیز دارند. در صورت توسعه، این مجموعه قصد دارد نیروی انسانی خود را افزایش بدهد. با این کار سهم زیادی در کارآفرینی و ایجاد اشتغال در استان قزوین می تواند داشته باشد.

محصولات شرکت

شرکت نورد آریان فولاد بوئین زهرا دارای محصولات هستند که عبارتند از:

قیمت آهن آلات

انواع نبشی (بال مساوی) تا سایز 30

انواع نبشی (بال نامساوی) تا سایز 30

تیرآهن بال پهن و بال نازک

انواع تیرآهن های H و I

ناودانی (تا مقاطع سنگین)

ریل های سبک و نیمه سنگین قابل کاربرد در خطوط ریلی سبک و نیمه سنگین

انواع ریل های آسانسور

انواع میلگرد ساده و آجدار از سایز 8 تا 32

انواع میلگردهای مفتولی

تولید شمش های فولادی جهت مصرف داخلی خطوط نورد شرکت

همان طور که می دانید تولید در کارخانه های نورد به صورت گام به گام انجام می شود. به همین دلیل این کارخانه در ابتدای شروع فعالیت های خود مشغول به تولید نبشی بود. محصولات این کارخانه در سایزهای 130*130 برای اولین بار به بازار داخلی عرضه شد. بعد از آن کشور از واردات این محصول بی نیاز شد. پس از آن شروع به تولید مقاطع فولادی جدید شامل انواع تیرآهن، ریل و ناودانی کرد. که کمک شایانی به طراحی سازه های عظیم، خودکفایی ملی، بهبود کیفیت ساختمان ها و مقاوم تر شدن آن ها کرد.

به دلیل کیفیت بالای محصولات تولیدی و رعایت استاندارهای ملی و بین المللی و همچنین کسب اعتماد مشتریان این شرکت توانسته جایگاه بالایی را در میان تولیدکنندگان محصولات فولادی کسب نماید. لازم به ذکر است که تولید مقاطع فولادی اعم از تیرآهن H، ناودانی ، نبشی بال مساوی و بال نامساوی و ریل برای نخستین بار در کشور ایران توسط این شرکت صورت گرفته است. همچنین تولید مقاطع H و ریل برای اولین بار در خاورمیانه صورت گرفت.

روند رشد شرکت نورد آریان فولاد

1 – خط نورد نیمه سنگین مقاطع فولادی

خط تولید مقاطع نیمه سنگین این شرکت در سال 84 نصب و راه اندازی شد. محصولات آن انواع تیرآهن، نبشی، ناودانی و ریل سبک  می باشد. ظرفیت این واحد تولیدی بالغ بر 520 هزار تن در سال برآورد شده است. این خط تولید در سال 88 با افزایش ظرفیت به میزان 25 درصد به روزشد.

2 – خط نورد سبک مقاطع فولادی (تولید میلگرد آجدار)

این شرکت در گام دوم و در جهت تکمیل سبد تولیدات خود خط نورد میلگرد را راه اندازی کرد. ظرفیت این واحد تولیدی 780 هزار تن در سال برآورد شده است. با احداث این خط تولید امکان رقابت بیشتر برای این واحد تولیدی فراهم شد.

3 – خط ذوب فلزات آلیاژی

در سال های بعد این خط به دلایل زیر افتتاح شد که عبارتند از:

جهت تولید اقتصادی شمش

حذف هزینه های موجود

بازگشت استفاده مجدد از ضایعات تولیدی خط ذوب و ریخته گری

ظرفیت این خط تولید 300 هزار تن در سال بود. که به دلیل فاصله اندک تا خط نورد سبب کاهش شدید هزینه های حمل و نقل و در نتیجه هزینه های تولیدی شرکت شده است.

4 – خط نورد سبک مقاطع فولادی (تولید میلگرد آجدار و نبشی سبک)

در سال های بعد جهت رسیدگی بیشتر به سفارشات مشتریان خط دوم نورد میلگرد افتتاح شد. ظرفیت این خط  300 هزار تن است. یکی دیگر از اهداف این خط تولیدی، تولید نبشی های سبک می باشد. این واحد در سال 91 به بهره برداری کامل رسید.

مراحل تولید محصولات شرکت نورد آریان فولاد

  • بررسی خط نورد میلگرد شماره 1 با هدف تولید میلگرد آجدار و ساده از سایز 10 تا 32 و ظرفیت 780 هزار تن در سال

در این مرحله ابتدا شمش فولاد وارد کوره پیش گرم می شود. بعد از 4 منطقه حرارتی عبور داده می شود. در نهایت به دمای 1150 درجه سانتی گراد می رسد. شمش را از چندین استند عبور می دهند. در نهایت شمش شکل نهایی را به دست می آورد و به عرض و ارتفاع مطلوب می رسد. سپس وارد مرحله کوئنچ شدن می شود و مقاومت لازم را به دست می آورد.

 

  • خط نورد میلگرد شماره 2 با هدف تولید میلگرد آجدار و ساده از سایز 10 تا 32 و ظرفیت 600 هزار تن در سال

در این قسمت نیز همانند خط نورد میلگرد شماره 1 شمش ها پس از حرارت دیدن و عبور از قسمت های مختلف شکل نهایی را به دست می آورند. سپس به مرحله بسته بندی و برش فرستاده می شوند. خط نورد مقاطع شماره 2 با هدف تولید نبشی و ناودانی تا سایز 8 و ظرفیت 300 هزار تن در سال احداث شده است.

  • خط نورد مقاطع نیمه سنگین فولادی با هدف تولید انواع تیرآهن، ناودانی؛ نبشی بال نامساوی و ریل سبک با ظرفیت 520 هزار تن در سال
  • خط نورد مقاطع فولادی با هدف تولید انواع نبشی و ناودانی با ظرفیت 200 هزار تن در سال
  • خط ذوب و ریخته گری پیوسته با ظرفیت 200 هزار تن در سال و با هدف تولید انواع شمش آلیاژی
  • خط ذوب و ریخته گری پیوسته با ظرفیت 500 هزار تن در سال و با هدف تولید انواع شمش ساختمانی

آدرس کارخانه نورد آریان فولاد اشتهارد

کیلومتر 15 جاده بوئین زهرا – اشتهارد – منتهی الیه جنوب شرقی استان قزوین

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا