شرکت صنایع هفت الماس

شرکت صنایع هفت الماس

شرکت صنایع هفت الماس سال 1375 در کیلومتر 20 تهران در آزاد راه قزوین تاسیس شده‌است. هدف از تاسیس فولاد هفت الماس تولید انواع ورق با روش نورد سرد و سایر محصولات فولادی بوده است.

قیمت پروفیل

این مجتمع در سال 1382 با ظرفیت تولید سالانه یکصد هزار تن ورق گالوانیزه به بهره برداری رسید. تولیدات ورق این کارخانه با عنوان ورق گالوانیزه هفت الماس در بازار معرفی شده‌است.

بیشتر تمرکز این شرکت بر تولید ورق گالوانیزه با ضخامت 2 تا 3 میلیمتر وعرض 1000 تا 1250 میلیمتر است.

این مجتمع توانسته با موفقیت در این عرصه، 15 درصد از نیاز داخلی کشور را پاسخگو باشد. از سوی دیگر در حدود 20 تا 40 درصد از سطح تولیدات خود را برای صادرات آماده نموده است.

علاوه بر این اولین خطوط تولید نورد سرد کارخانه هفت الماس در تیر سال 1387 به بهره برداری رسید. ظرفیت تولید سالیانه این خط در تولید ورق نورد سرد 800 هزار تن برآورد کرده‌اند.

قیمت آهن آلات

ورق سرد در صنایع مختلف و بسیار مهمی از جمله تولید لوازم خانگی، تهیه بدنه اتومبیل، رادیاتور و شبکه سازی، لوله‌های مبلی و لعابکاری کاربرد زیادی دارد.

این شرکت مجهز به آزمایشگاه‌های پیشرفته در بخش‌های شیمی، تعیین خواص مکانیکی، کوانتومتری، متالوگرافی و سالت اسپری شده است. با دارا بودن این آزمایشگاه‌های مدرن و مجهز تولیدات کارخانه در این آزمایشگاه‌ها مورد سنجش کمی و کیفی دقیق قرار گرفته ‌می‌شوند.

از این رو کارخانه هفت الماس در زمینه آزمایشگاه‌های خود توانسته موفق شود که  گواهینامه ISO IES 17025 را اخذ کنند.

صنایع هفت الماس

ورق‌های فولادی با پوشش گالوانیزه محصولاتی آشنا هستند که بطور گسترده و تاثیرگذاری در زندگی روزمره ایفای نقش می‌کنند. این ورق‌ها تاریخچه طولانی از کاربرد در انواع صنایع از قبیل صنایع ساختمانی، عمرانی، الکتریکی، خودروسازی و لوازم خانگی و … را به خود اختصاص داده‌اند.

شرکت صنایع هفت الماس به ‌واسطه سال‌ها تجربه عملی در زمینه فولاد و بخصوص فرآیند تولید فولاد با پوشش گالوانیزه دارد. در نتیجه از اقبال عمومی و تخصصی خاصی در بازار مصرف داخلی و بین‌المللی برخودار است. تولید انواع محصولات مطابق با استانداردهای جهانی و در برخی موارد ایجاد بستر تولید برخی ورق‌های پوشش‌دار با مصرف خاص، این شرکت را متمایزازرقیبانش نموده‌است.

معرفی خطوط تولید

شرکت هفت الماس در واحد اسیدشویی با ظرفیت یک میلیون تن در سال مشغول به فعالیت می‌باشد. اولین مرحله در تولید ورق‌های گالوانیزه و روغنی تمیز کردن سطح می‌باشد که این فرآیند در واحد اسیدشویی به صورت کامل انجام می‌شود. طی این فرآیند، حذف شیمیایی ناخالصی‌ها از روی ورق فولادی شامل پوسته‌های اکسیدی و آلودگی‌های سطحی، به کمک اسید هیدروکلریک صورت می‌گیرد.

معرفی محصولات شرکت صنایع هفت الماس

از جمله محصولات تولیدی این شرکت تولیدی فولادساز، انواع ورق گالوانیزه، رنگی، ورق نورد سرد (روغنی)، ورق نورد گرم (سیاه) و لوله‌ها مانند لوله‌های رنگی و گالونیزه هستند.

محصولات گالوانیزه این شرکت در اشکال مختلف و به صورت کلاف (گویل)، برش خورده (شیت)، سینوسی ذوزنقه‌ای و نواربری یا اسلیت است. ضخامت نهایی ورق سرد این شرکت بین 2 تا 13 میلیمتر و قطر داخلی رول 610 میلیمتر وقطر خارجی آن بین 900 تا 2100 میلیمتر می‌باشد.

وزن ورق روغنی هفت الماس حداکثر تا 25 تن و در ابعاد 650 تا 1250 میلیمتر عرض و 1000 تا 4000 میلیمتر طول، تولید می‌شود.

پوشش حفاظتی روی ورق گالوانیزه به طور عمده از فلز روی می‌باشد که از اکسیداسیون و خوردگی فلز ناشی از رطوبت و هوا در طول زمان جلوگیری می‌شود.

روند پیشرفت صنایع هفت الماس

شرکت صنایع هفت الماس با هدف توليد انواع ورق گالوانيزه، نورد سرد، استنلس استيل (فولاد زنگ نزن) و ساير مقاطع فولادی در سال ١٣٧٥ تاسيس گرديد.

عمليات عمرانی اين شركت در سال ١٣٨٠ آغازشد وتوانستند در سال ١٣٨٢ با ظرفيت اسمی سالانه ١٠٠٠٠٠ تن ورق گالوانيزه با ضخامت ٣/٠ تا ٢ ميليمتر و عرض ١٠٠٠ و ١٢٥٠ ميليمتر به بهره برداری برسانند. توليدات ورق گالوانيزه اين شركت پاسخگوی ١٥ درصد نياز بازار داخلی بوده‌است. همچنین حدود ٢٠ تا ٤٠ درصد از كل ظرفيت توليد نيز در بازارهای جهانی عرضه می‌گردد.

 

 

دریافت لوح تقدیر و گواهینامه

اين شركت از سوی وزير محترم صنايع و معادن به عنوان واحد نمونه صنعتی، لوح تقدیر دریافت کرده‌اند. همچنین دومين توليدكننده ورق گالوانيزه در كشور است كه علاوه بر ايجاد اشتغال در منطقه سهم بسزايی جهت تحقق خود كفايی توسعه صنعتی و رشد اقتصادی كشورایران را دارا می‌باشد.

دريافت نشان استاندارد ملی و گواهی كيفيت ISO ٩٠٠١:٢٠٠٨ در توليد ورق‌های گالوانيزه نشان از عزم راسخ اين شركت در تحول و دسترسی به كيفيت برتر بوده‌است.  در ادامه اين شركت در راستای اخذ گواهینامه‌های معتبر بين المللی از جمله ISO ١٨٠٠٠ و ISO ١٤٠٠٠ و EFQM گام بر می‌دارند.

هم اكنون آزمايشگاه‌های شركت صنايع هفت الماس با اخذ گواهينامه تائيد موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتی ايران مجهز شده‌است و توانایی ارائه خدمات آزمايشگاهی جهت انجام آزمون‌های مختلف بر روی انواع ورق و مقاطع فولادی، گالوانيزه به روش گرم پيوسته و … را دارند.

کاربرد ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه در صنایع مختلف مانند لوازم خانگی، صنایع پوششی، صنایع الکترونیکی و کامپیوتر، سیستم‌های هواساز و کانال‌های هدایت هوا، انواع ساندویچ پانل‌ها، تهیه لوله و پروفیل، صنعت سیمان، ساخت سیلو‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و پایه‌های علائم رانندگی، صنعت سیم و کابل‌های برق و در تهیه انواع قفسه‌ها و کابینت‌ها کاربرد زیادی دارد.

روش تولید ورق رنگی و موارد استفاده از این ورق

برای تولید ورق‌های رنگی در این مجتمع ابتدا ورق‌های گالوانیزه برای چربی زدایی با آب گرم شسته می‌شوند و سپس تحت هوای گرم، خشک می‌شوند. بعد از آن برای افزایش چسبندگی سطح ورق نسبت به رنگ، دو سطح آن با محلول کروماته آبکاری می‌شوند.

بعد از آن رنگ اولیه یا پرایمر از جنس پلی‌استر یا اپکسی بر روی دو سطح توسط غلتک افزوده می‌شود و سپس ورق‌های رنگ کاری شده به کوره می‌روند تا حرارت داده شوند.

در مرحله نهایی سطح رویی ورق را با رنگ‌هایی از جنس پلی استر، اپکسی، پلی اورتان، پلی وینیل، آکرلیک و یا پلی آمید رنگ آمیزی می‌شوند. همچنین در سطح زیرین رنگ‌هایی با قابلیت فرم‌گیری و از جنس آپوکسی توسط غلتک، رنگ‌آمیزی می‌شوند.

 

بعد از مراحل رنگ‌آمیزی، ورق‌ها در کوره در معرض حرارت قرار می‌گیرند و محصول نهایی آماده می‌شود.

از ورق‌های رنگی در صنایع ساختمانی لوازم خانگی، صنایع حمل و نقل مانند کاروان‌ها و کانتینرها و صنایع فلزی مانند پارتیشن‌ها و سیستم‌های تهویه استفاده می‌شود .

در این شرکت طیف وسیعی از رنگ‌ها برای تولید ورق‌های رنگی مورد استفاده قرار شده است.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا