مجتمع فولاد کویر کاشان

 معرفی مجتمع فولاد کویر کاشان

معرفی مجتمع فولاد کویر کاشان، در این مقاله صورت گرفته است. مجتمع فولاد کویر نامی است که در گذشته به خاطر فلات مرکزی ایران شناخته می‌شد اما در حال حاضر نزدیک به دو دهه است که نام یک کارخانه بزرگ میلگرد درکاشان شده‌است.

دیگر بیشتر کسانی که در این حرفه هستند به اسم این کارخانه می‌شناسند.در سال 1379 شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر فعالیت خود را در زمینه بازرگانی و تجارت آغاز کرد. پس از مدت زمانی، سهامداران شرکت با شناخت صحیحی که از بازار به دست آوردند.

همچنین با توجه به نیازهای اقتصادی منطقه، تصمیم گرفتند ماهیت شرکت را در سال 1381 از تجاری و بازرگانی به تولیدی تغییر بدهند. در نتیجه مجتمع تولیدی سپید فراب کویر را در شهرستان آران و بیدگل واقع در شمال استان اصفهان راه اندازی کردند.
این کارخانه در تاریخ 05/15 / 1388 اعلامیه رسمی تاسیس در زمینه احداث یک واحد نورد میلگرد فولادی از سازمان صنایع و معادن استان اصفهان دریافت گردید. همچنین قرارداد مربوط به خرید ماشین آلات با کمپانی SIEMENS VAI POMINI منعقد گردید و پس از طی مراحل تست، تولید رسمی از سال 1386 آغاز گردید.

قیمت تیرآهن

محصولات صنعتی

مجتمع فولاد کویر پس از تحقیق دقیق بازار و به روزرسانی تجهیزات و دانش نیروهای فنی خود، توانست پاسخگوی قسمتی از نیاز صنعت فولاد کشور باشد. صنعتی که گستردگی بسیاری در تمام حوزه‌ها از جمله صنعت خودرو و انرژی می‌باشد.

در فولاد کویر دانش فنی این محصولات را به دست آوردند و گام مهمی در راستای بومی سازی و تامین این صنایع مهم در کشور برداشتند. این کارخانه امید ‌دارند در آینده با راه‌اندازی واحد ذوب و ریخته‌‌گری به کیفیت هرچه بیشتر در تولید این محصولات دست یابند. کارخانه فولاد کویر کاشان 350 هزار تن در سال ظرفیت تولید دارد. این کارخانه در زمینه میلگرد فعالیت تخصصی دارد.

قیمت آهن آلات

محصولات ساختمانی

مجتمع فولاد کویر در ابتدا کار با هدف تولید محصولات ساختمانی شروع به فعالیت نمودند. ولی در ادامه با شناخت بالایی که از نیاز بازار به دست آوردند و همچنین خطوط تولید خود را به روزرسانی کردند. در نتیحه اقدام به تولید محصولات صنعتی با کاربردهای متفاوت از جمله صنعت ساختمان نمودند. امروزه پیش‌بینی می‌شود که مصرف میلگردهای آجدار به مرور جای خود را به محصولات پیش تنیده با استحکام بسیار بالاتر و همینطور وزن بسیار پایین‌تر بدهد.

روند پیشرفت فولاد کویر

فولاد کویر پس از گذشت دو سال از آغاز فعالیت مجتمع به ظرفیت اسمی خود دست یافت. این موضوع در نوع خود کم‌نظیر می‌باشد. همچنین در سال 1389 مجتمع فولاد کویر با تکیه بر دانش بومی متخصصین جوان و با انگیزه خود توانست به رکورد بی‌نظیر دو برابر ظرفیت اسمی دست پیدا کند.

این رکورد توسط سازندگان تجهیزات که از کشور آلمان می‌باشد، تایید گردید.
این کارخانه همچنین در سال 1395 نیز اقدام به خرید، نصب و راه اندازی خط دوم خود با هدف تولید میلگردهای شاخه فولادی نمود. در این زمینه نیز در کمتر از یک سال توانست به رکورد بی‌نظیری دست یابد و به ظرفیت اسمی پس از یک سال از زمان بهره برداری برسد.

مشخصات محصولات کارخانه فولاد کویر کاشان

این کارخانه انواع میلگرد را در اندازه‌های مختلف و در استانداردهای متنوع تولید می‌کند. قیمت میلگرد بستگی به نوع آن که می‌تواند آجدار یا ساده باشد و بر اساس کلاف بودن آن تعیین می‌شود. مجتمع فولاد کویردر زمینه تولید انواع میلگرد فولادی فعالیت دارد. علاوه بر آن فلزات دیگر به خاطر تفاوت در وزن سازهای مختلف میلگرد، هرچه سایز میلگرد افزایش یابد، قیمت آن نیز بیشتر می‌گردد.

1: میگرد آجدار کاشان : میلگرد آجدار 8، میلگرد آجدار 10، میلگرد آجدار 12، میلگرد آجدار 14، میلگرد آجدار 16، میلگرد آجدار 18، میلگرد آجدار 20، میلگرد آجدار 22، میلگرد آجدار 25، میلگرد آجدار 28، میلگرد آجدار 32، میلگرد آجدار 36، میلگرد آجدار 40

2: میلگرد ساده کاشان : میلگرد ساده 12، میلگرد ساده 14، میلگرد ساده 16، میلگرد ساده 18، میلگرد ساده 20، میلگرد ساده 22، میلگرد ساده 25، میلگرد ساده 28، میلگرد ساده 30، میلگرد ساده 36، میلگرد ساده 40

3: کلاف ساده کاشان : کلاف 5.5 ساده ، کلاف 6 ساده ، کلاف 6.5 ساده ، کلاف 8 ساده ، کلاف 10 ساده ، کلاف 11 ساده ، کلاف 12 ساده ، کلاف 12.5 ساده ، کلاف 13 ساده ، کلاف 14 ساده ، کلاف 16.5 ساده

مزایای خریدشرکت فولاد کویر

این کارخانه توانسته بیشترین حجم فروش میلگرد ساختمانی کشور را در اختیار بگیرد. زیرا با بهره‌گیری از ناوگان اختصاصی حمل و نقل و همچنین با بهره گیری از توانمندترین متخصصان عرصه تولید توانسته طی چند سالی که از تاسیس این شرکت می‌گذرد به این امتیاز دست‌یابد.

این شرکت همچنین توانسته با تولید انواع گرید سایز از کلاف‌های صنعتی از خروج سالیانه میلیون‌ها دلار ارز از کشورایران جلوگیری کند. همچنین مقدمات خودکفایی صنایع زیر دستی خود را از واردات این کلاف‌ها فراهم‌آورده‌است.

شکل ظاهری

برای کاهش تنش و خستگی در میلگرد فولاد کویر دست به اقدام جدیدی زده‌است بدین صورت که با انتخاب آج دوکی شکل از نوع جناقی، توانسته‌اند آج‌ها را به صورتی بر روی غلطک تعبیه کنند که به هیچ وجه آج‌های عرضی و طولی به هم نزدیک نگردد و فواصل تعیین شده مطابق با استانداردها باشد.

در نتیجه گیرایی بیشتری بین بتن و فولاد ایجاد خواهد‌شد.
همچنین در جهت کنترل دائم محصول جهت تغییر شکل و پایداری محصول، آزمایشات بسیاری از جمله آنالیز شیمیایی، تست‌های مکانیکی و متالوگرافی بر روی محصول انجام میگردد. دقت و صحت تجهیزات فولاد کویر کاشان در حدی است که به عنوان یک آزمایشگاه مرجع در منطقه انتخاب شده‌است.

حمل و نقل محصولات فولاد کویر کاشان

مجتمع فولاد کویر با در اختیار داشتن حدود ۵۰ کامیون تریلی، قابلیت پاسخگویی سریع به نیاز مشتریان خود را دارا می‌باشند.
مزایای سیستم حمل و نقل این مجتمع :1) تعرفه‌های باربری کمتر نسبت به سایر سیستم‌های حمل و نقل 2) هماهنگی با خریداران در زمان و مکان تحویل محصولات 3) تحویل بی وقفه میلگرد خریداری شده در زمان کوتاه

پروژه های مجتمع فولاد کویر کاشان

مجتمع فولاد کویر کاشان با گذشت حدودا دو دهه از زمان راه اندازی توانسته تولید سهم بزرگی از تولیدات میلگرد پروژه‌های کشور را بر عهده بگیرند. در حال حاظر پروژه‌های بسیاری با میلگرد فولاد کویر در حال اجرا می‌باشند که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
پروژه طلای سبا در استان اصفهان: در این پروژه با استفاده از میلگرد آج ۵۰۰ فولاد کویر در سقف کوبیاکس، در میلگرد مصرفی صرفه جویی شده است.
ساختمان همایش نظام هندسی اصفهان
پروژه اداری، تجاری، مسکونی در استان اصفهان
پروژه رئوف مشهد
پروژه بنیاد مسکن قم: در این پروژه با استفاده از میلگرد آج ۵۰۰ فولاد کویر، از تراکم آرماتور در شالوده سازه کاسته شده است.
پروژه هتل آسمان کیش: در مقاطع بتنی این پروژه نیز از میلگرد آج ۵۰۰ استفاده شده است.

استانداردها و گواهینامه ها مجتمع فولاد کویر کاشان

– استاندارد ملی ایران
– گواهینامه استاندارد اتحادیه اروپا CE
– سیستم مدیریت زیست محیطی
– گواهینامه مدیریت برند
– گواهینامه مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی
– مدیریت رضایتمندی مشتریان

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا