شرکت فولاد کوثر اهواز

شرکت فولاد کوثر اهواز

کارخانه نورد کوثر در راستای سیاست های خودکفایی صنعتی و شکوفایی اقتصادی کشور در سال ۱۳۸۱ شروع به کار کرد. در زمینی به مساحت ۹۰ هزار متر مربع احداث شد.  پس از نصب و راه اندازی تجهیزات، توسط متخصصین داخلی در سال ۱۳۸۳ به بهره برداری رسید. شرکت نورد کوثر اهواز با بهره گیری از تکنولوژی روز و تجهیزات مدرن، قادر به تولید سالانه ۵۵۰ هزارتن مقاطع سبک فولاد ساختمانی شامل میلگرد، ناودانی، نبشی و تسمه می باشد.

قیمت ناودانی

معرفی شرکت

شرکت فولاد کوثر اهواز از دسته شرکت های صنعتی است که در جهت صنعت فولاد فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت در زیر گروه فولاد ایران فعالیت می کند. این شرکت در سال ۱۳۸۱ پایه ریزی و احداث شد. در سال ۱۳۸۳ به بهره برداری رسید. این کارخانه به مساحت ۹۰ هزار متر مربع با همت مهندسین داخلی به بهره برداری رسید. توانست بخش مهمی از تولید فولاد کشور را در دست بگیرد. در جهت اجرای سیاست های خودکفایی و اقتصاد مقاومتی، این شرکت در زمینه های مختلف صنعتی به شکوفایی رسید. همچنین محصولات آن به خارج از کشور صادر شد.

کارخانه نورد فولاد اهوازدر جنوب غربی ایران در زمینه تولید انواع میلگرد فعالیت می کند. این کارخانه در طی این چند سال توانسته روزانه برای تعداد زیادی از افراد به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد اشتغال کند. تولیدات این کارخانه به دلیل نیروهای کاری و متخصص از بازده ی بسیار بالایی برخوردار است. عمده تولید آن میلگرد می باشد.

این واحد تولیدی توجه خود را  بیشتر بر روی تولید میلگرد قرار داده است. میلگردها در دسته های مختلفی تولید می شوند. هر کدام از انواع میلگرد در سایز مشخصی با توجه به استانداردهای جهانی که مشخص شده است، تولید می شود.

این تولیدات هر کدام درجاهای  مشخصی از جمله اسکلت بندی ساختمانی، فضای کف ساختمان و کف مسیرهای خیابان بکار می رود. سازه های بتنی باید در برابر کشش و فشارهایی که از جهات مختلف بر اسکلت بندی ساختمان وارد می شود، مقاوم باشند. بنابراین در این مورد باید از میلگرد فولادی با سایز مشخص در این بحث استفاده شود. به دلیل این که سازه ها باید در مقابل کشش و هر گونه فشار مقاوم باشد باید از میلگردهای تقویت شده فولادی استفاده نمود. تا آن ها در برابر عوامل طبیعی مقاومت کنند.

قیمت آهن آلات

میلگردهایی که برای اسکلت بندی بتن استفاده می شود از نوع آجدار است. زیرا درگیری بهتری می توانند با بتن داشته باشند. این کار باعث می شود تا بتوانید مقاومت بالایی در بتن بوجود آورید.

میلگرد فولاد کوثر اهواز

فاکتورهای زیادی هستند که بر قیمت میلگرد تاثیر می گذارند. از مهمترین فاکتورها می توان به ضخامت میلگرد، پوشش و عناصر سازنده اولیه اشاره کرد. تمامی محصولاتی که در این کارخانه تولید می شود در تمام نمایندگی ها با قیمت یکسان فروخته می شود.

در هنگام تولید میلگرد ماده ای به نام آپوکسی وجود دارد که به عنوان پوشش برای میلگردهای تولید شده استفاده می شود. این ماده یک نوع محافظ است که در برابر خوردگی می تواند مقاومت خوبی داشته باشد. نکته مهمی که باید در هنگام استفاده از میلگردهای با پوشش آپوکسی بدانید، شکاف و ناپیوستگی است. که نباید در سطح میلگرد وجود داشته باشد چون منجر به خوردگی میلگرد فولادی می شود.

محصولات تولیدی

کارخانه نورد کوثر اهواز، شمش فولادی تولید می کند. زیرا استفاده از آن برای تولید انواع میلگرد استفاده می شود. که به عنوان مواد اولیه تولیدات مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت فولاد اهواز دارای خط تولید انواع میلگرد می باشد که ظرفیت تولید بالایی دارد. این کارخانه با دارا بودن متخصصین مجرب میزان تولید خالص آن به ۵۵۰ هزار تن در سال می رسد. این رقم در تولید میلگرد قابل توجه است.

این کارخانه در سایزهای مختلف میلگرد تولید می کند که هر کدام از آنها برای موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرند. از انواع میلگرد که در این مجموعه تولید می شود می توان به میلگرد ساده و میلگرد آجدار اشاره کرد. هر کدام از آنها تحت شرایطی خاص تولید و مورد استفاده قرار می گیرند.

سایز محصولاتی که در این واحد فولادی تولید می شود برای میلگردهای ساده ۱۰ تا ۴۰ میلی متراست. برای میلگردهای آجدار ۱۰ تا ۵۰ میلی متر می باشد. این کارخانه با تکیه بر دانش فنی و داخلی توانسته حجم عظیمی از تولید فولاد کشور را در جنوب غرب ایران تولید کند. همچنین میزان مشخصی را نیزصادر می نماید.

استاندارد های میلگردها

هر کشور استاندارد مخصوص به خود را دارد. بعضی از این استانداردها به صورت جهانی مورد استفاده قرار می گیرند. این استانداردها توسط بعضی از شرکت های تولید فولاد بکار گرفته می شوند که خط تولید آنها بر اساس استاندارد مشخص جهانی می باشد. هر استاندارد طبقه بندی مشخصی دارد. کارخانه نورد کوثر اهواز از استاندارد DIN استفاده می کند. این استاندارد به صورت زیر طبقه بندی می باشد. که عبارتند از :

میلگرد A۱ : این میلگرد صاف و ساده است که دارای مقاومت تسلیم ۲۳۰۰ سانتی متر و مقاومت کششی ۳۸۰۰ بر سانتی متر می باشد.

میلگرد A۲ : این میلگرد آجدار است و دارای مقاومت تسلیم ۳۰۰۰ سانتی متر مربع و مقاومت کششی ۵۰۰۰ بر سانتی متر می باشد.

میلگرد A۳ : این میلگرد آجدار است و دارای مقاومت تسلیم ۴۰۰۰ سانتی متر و مقاومت کششی ۶۰۰۰ بر سانتی متر می باشد.

انواع میلگرد

در کنار تیرآهن، اصلی ترین مقطع تولید کوثر اهواز انواع میلگرد در سایزهای مختلف است. در این بخش شما را با انواع آن را آشنا خواهیم کرد.

میلگرد آجدار کوثر اهواز:

میلگرد آجدار اهواز در سایزهای مختلف اعم از : میلگرد ۱۰ آجدار، میلگرد ۱۲ آجدار، میلگرد ۱۴ آجدار، میلگرد ۱۶ آجدار، میلگرد ۱۸ آجدار، میلگرد ۲۰ آجدار، میلگرد ۲۲ آجدار، میلگرد ۲۵ آجدار در این کارخانه عرضه می‌شود.

کلاف آجدار کوثر اهواز:

در کنار میلگرد آجدار، این شرکت کلاف ۸ آجدار و کلاف ۱۰ آجدار را نیز تولید می کند.

کلاف ساده کوثر اهواز:

کلاف ۸ ساده و کلاف ۱۰ ساده هردو در کیفیت A1 را دارند. کلاف ۶.۵ ساختمانی و کلاف ۶.۵ صنعتی st۳۴ محصولات بخش کلاف ساده کوثر اهواز هستند.

آشنایی با میلگرد آجدار

تنش جاری در این نوع میلگرد اهواز حدود ۴ هزار کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. همچنین تنش گسیختگی آن ۶ هزار کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد. با این وجود این مقطع فولادی به عنوان میلگردی ترد شناخته می شود. این میلگرد برای کاربرد در صنعت ساختمان سازی مفید است. عملیات جوشکاری برای آن مضر می باشد. بنابراین جوشکاری ممنوع بوده و برای سازه های نیازمند به تغییر شکل مفید نمی باشد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا