گروه فولادی البرز غرب

گروه فولادی البرز غرب

گروه فولادی البرز غرب در سال ۱۳۸۴ در زنجان شهر ابهر تاسیس گردید. این شرکت در سال ۱۳۸۷ مورد بهره برداری قرار گرفت. مجتمع سالانه ۳۵۰ هزار تن شمش فولادی تولید و به بازارعرضه می کند. با تلاش و پشتکار عوامل اجرایی فاز دوم این مجتمع تولیدی احداث شد. که این فاز شامل خطوط تولید میلگرد می باشد. این واحد تولیدی نیز سالانه ۶۰۰ هزار تن میلگرد برای مصارف صنعتی و ساختمانی تولید می کند. البرز غرب تا امروز توانسته زمینه اشتغال زایی را برای بیش از ۵۰۰ نفر از اهالی این شهر بطور مستقیم فراهم کند. در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ نفر نیرو نیز به طور غیر مستقیم برای این واحد تولیدی کار می کنند.

قیمت ناودانی

یکی از اهداف توسعه طلبانه شرکت فولاد البرز غرب احداث یک فاز ذوب آهن برای تولید شمش فولادی و میلگرد با ظرفیت تولید سالانه ۷ میلیون تن در سال می باشد.

استانداردها و گواهینامه های دریافتی گروه فولادی البرز غرب

این گروه تولیدی فولاد ساز برای ارتقای کیفیت محصولات و ایجاد رضایت در مشتریان خود اقدام به استقرار سیستم مدیریت کیفیت یکپارچه (MIS) کرده است.

با بهره گیری از این سیستم موفق به دستیابی استانداردهای

۲۰۰۴-۱۴۰۰1 ISO

قیمت آهن آلات

۲۰۰۷-۱۸۰۰۱ OHSAS در زمینه مدیریت محیط زیست

استاندارد ISO ۹۰۰۱: ۲۰۰۸ در زمینه مدیریت کیفیت شده است .

معرفی خطوط تولیدی گروه فولادی البرز غرب

مجتمع فولاد البرز غرب برای تولید محصولات خود دارای خطوط تولیدی مجهز به تجهیزات مدرن است. از آن جمله می توان به واحد فرآوری، تفکیک و تامین مواد اولیه و واحد فولاد سازی اشاره کرد. در بخش فولاد سازی، ذوب آهن اسفنجی و مواد اولیه فولادی در کوره های القایی انجام می شود. در واحد کوره تصفیه پاتیلی مواد مذاب در عملیات قبلی تصفیه می شود. در آن ناخالصی هایی مانند گوگرد از آنها زدوده می شود. بعد از آن در بخش ریخته گری شمش با انواع ابعاد تولید می شود. بعد از عملیات اسید شویی و فیشینگ به انواع محصولات فولادی تبدیل می شود.

محصولات

کارخانه فولاد البرز غرب انواع نبشی های سبک از سایز ۸×۸۰×۸۰ تا ۱۲×۱۲۰×۱۲۰ با بال مساوی تولید می کنند. نبشی های مجتمع فولاد البرز غرب با کمترین خطا ساخته می شود.

محصولات تمامی استانداردهای ملی و بین المللی مانند استاندارد ملی شماره ISIRI ۱۳۹۶۸-۱، استاندارد اروپایی DIN EN ۱۰۰۵۶-۲ و استاندارد روسیGOST ۸۵۱۰ را دارد. نام صنعتی این نوع نبشی Hot Equal Angle Steel و نام بازاری آن نبشی های گرم نورد دیده بال مساوی می باشد. نبشی ۱۲ البرز غرب در ساخت ستون و خرپا ، ساخت سازه های آسانسور، سازه های فلزی و فضایی ، ساخت فونداسیون ساختمانی و صنعتی و اتصال پل ها و ستون ها به کار می رود .

کارخانه فولاد البرز غرب یکی از تولید کنندگان انواع پروفیل و ناودانی در کشور محسوب می شود . نام صنعتی این محصول Channel Steel Bar یا Channel Steel Bar و در بازار تحت عنوان ناودانی های گرم نورد دیده سبک و سنگین شناخته شده است.  این محصول کاربری متنوع ای در سازه دارد که از جمله در ساخت سوله ، فونداسیون انواع ساختمان، ستون و خرپا و … میتوان  نام برد.

ناودانی ۸  بال شیب دار

ناودانی ۸  بال شیب دار کارخانه فولاد البرز غرب دراندازه های مختلف و با کمترین خطا ممکن تولید می شود. تایید کننده این کیفیت استاندارد های ملی و بین المللی مختلفی است که این محصول تا امروز به دست آورده است. با توجه به حساسیت های کاربری ناودانی در ساختمان این استاندارد ها الزامی به نظر می رسد .

ناودانی ۸ کارخانه فولاد البرز غرب استاندارد ملی شماره ۱-۴۴۷۷ را از سازمان ملی استاندارد کشور اخذ نموده است. همچنین استاندارد اروپایی DIN EN ۱۰۲۶-۱:۲۰۰۹ برای ناودانی های سنگین و استاندارد روسی GOST ۸۲۴۰: ۱۹۹۷  برای ناودانی های سبک از جمله استاندارد های بین المملی می باشد. ناودانی ذوبی را به گزینه مناسبی برای صادرات بدل کرده است.

ناودانی ۸  فولاد البرز غرب از سایز ۸۰ تا ۱۶۰ تولید می شود. وزن این ناودانی مطابق جدول های استاندارد و بر اساس مشخصات ارتفاع ناودانی ، ضخامت های بال و جان ناودانی ، عرض آن و شعاع گوشه ناودانی به دست می آید. به طور کلی ناودانی‌ها به سه صورت اروپایی، هم وزن اروپایی و ساختمانی وجود دارند.

طول ناودانی

دو طول ۶ و ۱۲ متری.

طول ناودانی همچنین می‌تواند بین ۶ تا ۱۲ متر یا از ۶ متر کمتر باشد. که به این ناودانی ها، ناودانی نرمال می‌گویند.

کاربردهای ناودانی

از آنجا که ناودانی ها شکل هندسی خاصی دارند به صورت گسترده در ایجاد قاب و پایه‌ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند. همچنین برای پروژه‌های ساختمانی، ساختار ایده‌ آلی را فراهم می‌کنند.‌ انتخاب پروفیل مناسب اهمیت بالایی در طراحی سازه‌ها دارد. زیرا این پروفیل در اجرای خرپاها و بادبندها، به طور گسترده به کار می رود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا